Yourpoland.pl - Polskie obywatelstwo, Polski paszport, Legalizacja pobytu

Poradnik o polskim obywatelstwie

Jesteś tutaj:O serwisie
 
O serwisie
 

Witamy na stronie naszego serwisu!

Yourpoland.pl to serwis prawny i informacyjny, w którym znajdziesz przepisy oraz wszelkie praktyczne informacje dotyczące polskiego obywatelstwa. Serwis ten jest skierowany przede wszystkim do osób mających polskie pochodzenie, które są zainteresowane potwierdzeniem posiadania polskiego obywatelstwa i otrzymaniem polskiego paszportu. Jeśli więc jesteś polskim emigrantem, który w przeszłości wyemigrował z Polski albo jesteś potomkiem polskiego emigranta, to yourpoland.pl pomoże Ci w "odzyskaniu" polskiego obywatelstwa.
Serwis składa się z następujących części:

  • Polskie obywatelstwo – dział zawiera podstawowe informacje na temat zasad nabywania polskiego obywatelstwa oraz przepisów prawnych, które regulują tą tematykę. Podzielony został na dwa podrozdziały:
    • Polscy emigranci - o obywatelstwie polskich emigrantów i ich potomków
    • Przepisy - przegląd regulacji prawnych, dotyczących polskiego obywatelstwa
  • Polski paszport - kompletne informacje na temat procedury oraz dokumentów, niezbędnych dla uzyskania polskiego paszportu
  • Prawa obywatela UE – dział zawiera informacje na temat podstawowych praw obywateli Unii Europejskiej

Ważnymi elementami Serwisu są ankieta, generator wniosków oraz forum. Ankieta skierowana jest do osób z polskim pochodzeniem: pozwala sprawdzić, czy nadal posiadają polskie obywatelstwo. Generator wniosków pozwala samodzielnie przygotować niektóre pisma składane w trakcie procesu starania się o polski paszport. Z kolei forum stanowi platformę dla wymiany informacji pomiędzy użytkownikami Serwisu.

Serwis dzieli się na część płatną i bezpłatną. Płatna jest część merytoryczna serwisu, czyli artykuły prawnicze oraz ankieta.